Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Aktuality

Pozvánka na virtuální sympozium v rámci EAN 2020

Společnost TEVA vás srdečně zve na virtuální sympozium v rámci kongresu Evropské neurologické asociace (EAN CONGRESS 2020), které se bude konat v neděli 24. května v čase 13:45–14:45 on-line.

Registrace na EAN 2020 je zdarma. Je dostupná na stránkách www.ean.org.

Cesty ke změně

Anti-CGRP monoklonální protilátky & rozvoj prevence migrény

Drazí kolegové,

s velkým potěšením vás zvu, abyste se k nám připojili na sympoziu organizovaném společností Teva, které se koná během virtuálního 6. kongresu Evropské neurologické akademie (EAN).

Neustálý vývoj v oblasti preventivní léčby migrény je v posledních letech důvodem k optimismu při snaze zlepšit kvalitu života našich pacientů. Hlubší pochopení patofyziologie migrény identifikovalo nové cíle preventivní terapie a v Evropě je nyní schváleno několik monoklonálních protilátek proti calcitonin gene related peptidu (CGRP). S přibývajícími informacemi, ať už z klinických studií nebo v podobě dat z reálné klinické praxe, se hromadí i poznatky, jak nejlépe používat tyto protilátky u našich pacientů.

Během tohoto virtuálního sympozia představíme, jakou zátěž pro pacienta migréna znamená, a budeme hovořit o významu nejnovějšího výzkumu neurovaskulární patofyziologie migrény. Představíme také nejnovější data o anti-CGRP monoklonálních protilátkách, včetně údajů o pacientech s komorbiditami a obtížně léčitelnou migrénou, přičemž rozebereme jejich dopad na klinické rozhodování.

Podrobnosti o registraci na kongres najdete již dnes na www.ean.org. Doufám, že se k nám připojíte

Messoud Ashina, předsedající 

Rigshospitalet Glostrup and University of Copenhagen, Kodaň, Dánsko

Program

Uvítání
M. Ashina, Denmark (předsedající)

Skutečné náklady migrény v Evropě: zkušenosti pacientů
M. Lanteri-Minet, Francie

Patofyziologie migrény a nový pohled na cílenou prevenci
A.M. van den Brink, Nizozemsko

Monitoring léčebné odpovědi na anti-CGRP léčbu
U. Reuter, Německo

Panelová diskuze
Moderuje M. Ashina

Pozvánka v originále ke stažení v PDF.