Cookies

Náš web potřebuje pro přizpůsobení obsahu a analýzu návštevnosti váš souhlas. Souhlas vyjádříte kliknutím na tlačidlo "OK". Více informací
Svúj souhlas můžete odmítnout zde.

Aktuality

Migréna - Moderní diagnostika a léčba

Migréna - Moderní diagnostika a léčba                 

Pavel Řehulka

Migréna je dlouhodobé onemocnění se závažnými socio-ekonomickými dopady. Během poslední dekády došlo k významnému pokroku v pochopení patofyziologie a léčbě tohoto onemocnění. Migréna se tak ocitla v popředí zájmu lékařů i pacientů.

Nová kniha shrnuje diagnostická kritéria migrény a jejích podtypů, srozumitelně vysvětluje patofyziologii migrény a souvislosti s jinými onemocněními. Samostatná část je věnována diferenciální diagnostice a využití paraklinických metod. Kniha poskytuje aktuální informace o léčbě migrény- akutní, preventivní i nefarmakologické. Důraz je kladen na individualizovanou péči u pacientů s jednotlivými typy migrény a jejich komplikací. 

Pro klinickou praxi mohou být užiitečné i specifika léčby u zvláštních skupin nemocných (děti a dospívající, těhotenství a kojení, ženy ve fertilním věku, starší lidé a pacienti s kardiovaskulárním onemocněním). Doplňující informace zahrnují i úhradové podmínky pro inovativní léčbu a organizaci péče o pacienty s migrénou v ČR i posudkovou problematiku. 

Kniha má příruční formát, obsahuje množství praktických tabulek a ilustrací.

Koupíte na stránkách nakladatelství Maxdorf.